Metjū Volkers
KĀPĒC MĒS GUĻAM?

No angļu valodas tulkojusi Krista Strode.
Zinātniskais konsultants Normunds Limba.

Pēdējās desmitgadēs pieaugusī zinātniskā interese un atklājumi par miegu ir palīdzējuši izcelt gaismā šo mūsu dzīves fundamentālo aspektu. Ievērojamais neirozinātnieks un miega eksperts Metjū Volkers sniedz jaunu skatījumu, kādēļ miegs un sapņi ir tik nozīmīgi. Smadzenēs miegs bagātina spēju mācīties, iegaumēt un pieņemt loģiskus lēmumus. Tas atkārtoti kalibrē mūsu emocijas, atjauno imūnsistēmu, precīzi noregulē vielmaiņu, kā arī apetīti. Sapņošana mazina sāpīgas atmiņas un rada virtuālas realitātes telpu, kurā smadzenes apvieno pagātnes un tagadnes zināšanas, tā veicinot mūsu radošumu.

Šī vienreizīgā grāmata ikvienam ir viegli uztverama, svarīga un izglītojoša.

Grāmata būs atkal pieejama 2023. gada rudenī.

 

Volkers atbild uz būtiskiem ar miegu saistītiem jautājumiem: kā miegu ietekmē kofeīns un alkohols? Kas patiesībā notiek REM miega laikā? Kādēļ dzīves laikā mainās miega paradumi? Kā mūs ietekmē miega palīglīdzekļi, un vai tie var nodarīt ilglaicīgu kaitējumu? Apkopojot diagrammās progresīvākos zinātniskos atklājumus un sintezējot gadu desmitiem ilgus pētījumus un klīnisko praksi, Volkers skaidro, kā izmantot miegu, lai uzlabotu mācīšanos un garastāvokli, paaugstinātu enerģijas līmeni, regulētu hormonus, novērstu vēzi, Alcheimera slimību un diabētu, palēninātu novecošanās sekas, palielinātu ilgmūžību, uzlabotu mūsu bērnu izglītību un dzīves ilgumu, kā arī veicinātu efektivitāti, panākumus un produktivitāti darbā.

“Sarežģītas lietas autors izklāsta vienkāršā valodā, salīdzinot smadzeņu procesus ar braukšanu automašīnā pa Amerikas ceļiem, beisbola spēlēšanu, popkornu, naudas pavairošanu bankā un citām vairāk vai mazāk ikdienišķām lietām. Nav nepieciešama medicīniska izglītība, lai ielauztos šajos neironu, talāmu un hipokampu džungļos. Neiztrūkstoša ir amerikāņu autoriem raksturīgā humora deva katrā nodaļā un medicīnisku kalambūru izklāstā.” NORMUNDS LIMBA, Rīgas Stradiņa universitātes docents

Kāpēc mēs guļam? ir nozīmīga un fascinējoša grāmata… No Volkera esmu daudz iemācījies par šo pamatvajadzību, kas nepieciešama ikvienam uz Zemes. Nojaušu, ka šī grāmata to palīdzēs izdarīt arī jums.” – BILS GEITSS


Metjū Volkers ir neirozinātnes un psiholoģijas profesors Kalifornijas Universitātē Bērklijā, Miega un neirovizualizācijas laboratorijas direktors, kā arī kādreizējais Hārvarda Universitātes psihiatrijas profesors. Viņš ir publicējis vairāk nekā 100 zinātnisku pētījumu un uzstājies raidījumos 60 Minutes, Nova, BBC News un NPR’s Science Friday. “Kāpēc mēs guļam?” ir autora pirmā grāmata.

 

Izdošanas datums

09.09.2020.

Tulkotājs

Krista Strode

Redaktors

Ina Eglīte

Maketētājs

ISBN

9789949691661

Lappušu skaits

368

Formāts

A5, mīkstie vāki

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top
Tev patīk labas grāmatas?
Pieraksties grāmatu jaunumiem un saņem 10% atlaidi nākamajam pirkumam!
    Pierakstīties