Olivers Bērkmens
4000 NEDĒĻU. LAIKA PĀRVALDĪBA MIRSTĪGAJIEM

No angļu valodas tulkojusi Gundega Graudiņa

Vidējais cilvēka mūža ilgums ir absurdi un apvainojoši īss. Pieņemot, ka dzīvosi līdz astoņdesmit gadu vecumam, tev atvēlēts tikai nedaudz vairāk par četrtūkstoš nedēļām. Visi zina, ka laika ir par maz.

Mēs apmāti cenšamies darīt arvien vairāk un vairāk, panākt labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru, koncentrēties uz vissvarīgāko. Mēs nemitīgi saņemam padomus par to, kā kļūt produktīvākiem un efektīvākiem. Taču šie paņēmieni bieži vien visu tikai pasliktina un padara mūs vēl steidzīgākus un trauksmainākus, bet daudz svarīgu darbu joprojām paliek nepadarīti.

Mēs reti pamanām, ka aiz šīm likstām slēpjas vislielākā laika izmantošanas problēma: kā vislabāk izlietot mums piešķirtās četrtūkstoš nedēļas. Balstoties uz seno laiku un mūsdienu filozofu, psihologu un garīgo skolotāju gudrību, Olivers Bērkmens ir radījis interesantu, humoristisku, praktisku un atklāsmju pilnu grāmatu par laiku un tā izmantošanu.

Noraidot mūsu laikmetam raksturīgās veltīgās pūles “paveikt visu”, grāmata 4000 nedēļu. Laika pārvaldība mirstīgajiem iepazīstina lasītājus ar līdzekļiem, kā padarīt dzīvi jēgpilnu, apzinoties mums sniegtā laika galīgumu. Lasot kļūst skaidrs, ka liela daļa mūsu līdzšinējo domu par laiku ir nevis nenovēršamas, universālas patiesības, bet diezgan postošas izvēles, kuras esam izdarījuši individuālā un sabiedriskā līmenī. Taču pastāv arī citas, labākas iespējas.

18,95 

“Ļoti vajadzīgs kritisks skatījums uz mūsu kultūras neprātīgajiem pieņēmumiem par darbu, produktivitāti un jēgpilnu dzīvi.”

Marks Mensons, dižpārdokļa “The Subtle Art of Not Giving a F**ck” autors

Izdošanas datums

08.06.2023.

Redaktors

Sandra Skuja

Maketētājs

ISBN

978-9934-9181-1-7

Formāts

A5 mīkstie vāki

Lappušu skaits

240

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top