Kapec mes gulam

Metjū Volkers "Kāpēc mēs guļam?"

“Sarežģītas lietas autors izklāsta vienkāršā valodā, salīdzinot smadzeņu procesus ar braukšanu automašīnā pa Amerikas ceļiem, beisbola spēlēšanu, popkornu, naudas pavairošanu bankā un citām vairāk vai mazāk ikdienišķām lietām. Nav nepieciešama medicīniska izglītība, lai ielauztos šajos neironu, talāmu un hipokampu džungļos. Neiztrūkstoša ir amerikāņu autoriem raksturīgā humora deva katrā nodaļā un medicīnisku kalambūru izklāstā.”

Normunds Limba, Rīgas Stradiņa universitātes docents

Pēdējās desmitgadēs pieaugusī zinātniskā interese un atklājumi par miegu ir palīdzējuši izcelt gaismā šo mūsu dzīves fundamentālo aspektu. Ievērojamais neirozinātnieks un miega eksperts Metjū Volkers sniedz jaunu skatījumu, kādēļ miegs un sapņi ir tik nozīmīgi. Smadzenēs miegs bagātina spēju mācīties, iegaumēt un pieņemt loģiskus lēmumus. Tas atkārtoti kalibrē mūsu emocijas, atjauno imūnsistēmu, precīzi noregulē vielmaiņu, kā arī apetīti. Sapņošana mazina sāpīgas atmiņas un rada virtuālas realitātes telpu, kurā smadzenes apvieno pagātnes un tagadnes zināšanas, tā veicinot mūsu radošumu.

Volkers atbild uz būtiskiem ar miegu saistītiem jautājumiem: kā miegu ietekmē kofeīns un alkohols? Kas patiesībā notiek REM miega laikā? Kādēļ dzīves laikā mainās miega paradumi? Kā mūs ietekmē miega palīglīdzekļi, un vai tie var nodarīt ilglaicīgu kaitējumu? Apkopojot diagrammās progresīvākos zinātniskos atklājumus un sintezējot gadu desmitiem ilgus pētījumus un klīnisko praksi, Volkers skaidro, kā izmantot miegu, lai uzlabotu mācīšanos un garastāvokli, paaugstinātu enerģijas līmeni, regulētu hormonus, novērstu vēzi, Alcheimera slimību un diabētu, palēninātu novecošanās sekas, palielinātu ilgmūžību, uzlabotu mūsu bērnu izglītību un dzīves ilgumu, kā arī veicinātu efektivitāti, panākumus un produktivitāti darbā.

Šī vienreizīgā grāmata ikvienam ir viegli uztverama, svarīga un izglītojoša.

Metjū Volkers ir neirozinātnes un psiholoģijas profesors Kalifornijas Universitātē Bērklijā, Miega un neirovizualizācijas laboratorijas direktors, kā arī kādreizējais Hārvarda Universitātes psihiatrijas profesors. Viņš ir publicējis vairāk nekā 100 zinātnisku pētījumu un uzstājies raidījumos 60 MinutesNova, BBC News un NPR’s Science Friday. “Kāpēc mēs guļam?” ir autora pirmā grāmata.

Kāpēc mēs guļam? ir nozīmīga un fascinējoša grāmata… No Volkera esmu daudz iemācījies par šo pamatvajadzību, kas nepieciešama ikvienam uz Zemes. Nojaušu, ka šī grāmata to palīdzēs izdarīt arī jums.” – Bils Geitss

No angļu valodas tulkojusi Krista Strode, literārā redaktore Ina Eglīte. Zinātniskais konsultants Normunds Limba.

Lai iegādātos grāmatu, lūdzu, izvēlies savu iecienītāko grāmatnīcu – Jānis Rozebuki.lv vai Globuss.

LAT80

anna.kalna@helios.ee
sandra@helios.ee

2019 Izdevniecība Helios. All rights reserved.