Deivs Grols
STĀSTNIEKS (m.v.)

No angļu valodas tulkojusi Eva Veita

Grāmata Stāstnieks ir veltīta raibajiem Deiva Grola dzīves brīžiem. Tos aprakstot, autors ir izveidojis iepriekš nenojaustu, patiesu, atklātu un tiešu savas unikālās dzīves ainavu. Stāstus caurvij dziļa mīlestība pret mūziku un laikabiedriem, nesaraujama saikne ar mājām – Virdžīniju, pieķeršanās meitām un daudzi citi svarīgi dzīves notikumi, turklāt Deivs Grols vēsta šos stāstus gluži tāpat, kā raksta mūziku – no visas sirds.

Daloties atmiņu un pieredzes stāstos par dzīvi un tās vērtību un nedaudz humoristiski apskatot laiku, kad devās koncertturnejā ar Scream, pievienojās Nirvanai, kuras pasaulei drīz vien bija lemts sabrukt, un visbeidzot dažādu notikumu krustcelēs izveidoja Foo Fighters, Deivs Grols veido savu vienreizīgo skatījumu uz slavu.

Mēs pazīstam Deivu Grolu kā cienījamu mūziķi. Radot Stāstnieku, viņš ļauj iepazīt sevi arī kā izcilu rakstnieku. Grāmatā ir bagāta ar krāšņiem skatiem, vaļsirdīgiem atmiņu stāstiem par iegūtām un zaudētām draudzībām un ģimeni, sirdspilnu pateicību par mērotajiem ceļiem un gūto pieredzi, kā arī ar mūziku, bez kuras viņš nebūtu tas, kas ir tagad. Tas viss sniedz baudpilnu lasīšanas piedzīvojumu. Grāmatu papildina lieliskas fotogrāfijas, kuru vidū atrodamas arī dažas no autora personīgā arhīva.

Izdevums mīkstajos vākos.

19,35 

“Ja jūs jelkad esat piedzīvojuši to nerimstošo prieka un aizgrābtības sajūtu no apziņas vien, ka esat īstajā vietā un darāt kaut ko, kas jums tiešām, tiešām patīk, tad apmēram varat nojaust šīs grāmatas noskaņu. Ar Deiva Grola mīlestību pret rokmūziku ir piesūkusies ikviena šīs grāmatas lappuse. Tās ir sajūsmas, lepnuma, aizkustinājuma un arī cieņas pilnas un stāsta par mūziķa drūmākajām dienām, skarbākajiem un neticamākajiem piedzīvojumiem uz un aiz skatuves, par augšupeju un panākumiem, kas varētu apžilbināt ikvienu. Taču Deivs Grols paliek nemainīgi pazemīgs, vienmēr smaidošs un mutīgs stāstnieks, kas, šķiet, ikvienu savas dzīves dienu prastu izstāstīt kā vislieliskāko piedzīvojumu.”

Aija Bremšmite, grāmatu blogere, raidieraksta “Piedzīvot lappuses” veidotāja

 

“Par mūziku un dzīves laikā sastaptajiem mūziķiem Deivs raksta ar milzīgu mīlestību un pateicību. Tas kopā ar atklātajiem, tiešajiem un brīžiem humoristiskajiem atmiņu stāstiem rada vienu riktīgi labu stāstu! Nav jāzina, kas ir Deivs Grols. Un nav pat jāpatīk rokmūzikai. Tāpat šī būs lieliska lasāmviela par sekošanu sapņiem, nepadošanos un “tēlo, ka tev sanāk, līdz patiešām izdodas” pieeju dzīvei. Noteikti iesaku izlasīt!”

Dace Buša, grāmatu un kino blogere

PAR AUTORU:

Deivs Grols ir amerikāņu mūziķis, dziedātājs, režisors un dziesmu tekstu autors. Viņš reiz bija rokgrupas Nirvana bundzinieks un izveidoja grupu Foo Fighters, kurā ir solists, ģitārists un galvenais dziesmu tekstu autors.

“Brīnumainā kārtā mana atmiņa ir saglabājusies salīdzinoši laba. Kopš bērnu dienām dzīvi esmu allaž mērījis muzikālās mērvienībās, nevis mēnešos vai gados. Mana atmiņa arvien uzticami paļaujas uz dziesmām, albumiem un grupām, lai atcerētos kādu noteiktu laikposmu vai vietu. Varu pateikt, kurš ko, kur un kad ir darījis, izdzirdot jebkuras tādas dziesmas vien pāris pirmās notis, kas iekaroja manu sirdi, klausoties septiņdesmito gadu AM frekvenču radio. Vai ir iekarojusi jūsu sirdi, kad izdziedāju savu dvēseli mikrofonā. Dažiem cilvēkiem atmiņas uzplaiksnī garšas, citiem – smaržas vai skati. Manu atmiņu uzplaiksnī skaņa, kas gluži kā nepabeigta kasete neapklust un gaida, kad tiks nosūtīta ierakstu kompānijai.

Neesmu no tiem, kas krāj lietas. Es krāju dzīves brīžus. Tāpēc katru mīļu dienu dzīve zib man gar acīm un atskan ausīs. Šajā grāmatā esmu no visas sirds centies apkopot dažus no šiem brīžiem. Šīs dzīves atmiņas, bez šaubām, ir mūzikas pārpilnas. Un dažkārt tās var būt ļoti skaļas. Pagrieziet skaļāk! Klausāmies kopā!”

 

Deivs Grols

Izdošanas datums

30.04.23.

Redaktors

Aiga Veckalne

Maketētājs

ISBN

9789916986325

Lappušu skaits

376

Formāts

155×230 mīkstie vāki

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top