Metjū Perijs
DRAUGI, MĪLESTĪBAS UN LIELAIS DRAUSMĪGAIS

No angļu valodas tulkojusi Katrīne Latkovska.

Šajā atklātajā, smieklīgajā un atklāsmju pilnajā autobiogrāfijā iemīļotā seriāla Draugi zvaigzne stāsta gan par seriāla aizkulisēm, gan par savu cīņu ar atkarību, pārliecinoši paužot cerību un apņēmību.

“Sveiki! Mans vārds ir Metjū, lai gan jūs, iespējams, pazīstat mani ar citu vārdu. Draugi mani sauc par Metiju. Un man vajadzētu būt mirušam.” Tā sākas aizraujošais stāsts par slaveno aktieri Metjū Periju (Matthew Perry), kurš mūs ved ceļojumā no bērnības sapņiem līdz slavai un atkarībai, atveseļojoties pēc dzīvībai bīstama un biedējoša veselības stāvokļa.

Pirms biežajiem slimnīcu apmeklējumiem un uzturēšanās rehabilitācijas iestādēs bija piecgadīgais Metjū, kurš ceļoja no Monreālas uz Losandželosu, mētādamies starp šķirtajiem vecākiem. Bija četrpadsmitgadīgais Metjū, kurš bija valsts mēroga tenisa zvaigzne Kanādā. Bija arī divdesmit četrus gadus vecais Metjū, kurš ieguva kāroto lomu tolaik daudz apspriestajā seriāla “Tādi draugi kā mēs” (seriāla “Draugi” sākotnējais nosaukums) pilotsērijā … un vēl daudz kas cits.

Šajā neparastā stāstā, ko būtu varējis pavēstīt tikai viņš pats – savā neatkārtojami sirsnīgajā, asprātīgajā un silti pazīstamajā veidā – Metjū Perijs iepazīstina lasītāju ar savu sadrumstaloto ģimeni, kas viņu uzaudzināja (un atstāja augšanu viņa paša ziņā), vēlmi pēc atpazīstamības, kas viņu virzīja uz slavu, kā arī tukšumu sevī, ko nespēja aizpildīt pat lielāko sapņu piepildījums. Taču autors arī sīki apraksta mieru, ko tagad guvis atturībā, un to, kā viņš jūtas saistībā ar seriāla Draugi nemitīgo klātbūtni, daloties stāstos par saviem kolēģiem un citām zvaigznēm, kuras saticis savā dzīvē.

M. Perijs atklāti, vērīgi un ar sev raksturīgo humoru spilgti attēlo mūža cīņu ar atkarību un to, kas to veicinājis, kaut arī šķita, ka viņam ir viss, ko vien var vēlēties.

Draugi, mīlestības un Lielais Drausmīgais ir neaizmirstami intīmi un dziļi personiski atmiņu stāsti, un šī grāmata arī sniedz palīdzīgu roku ikvienam, kurš cīnās ar atkarībām. Šī autobiogrāfija ir nepārprotami godīga, aizkustinoša un uzjautrinoša – tieši tāda, kādu M. Perija talanta cienītāji bija gaidījuši.

20,50 

 

“Nepārspīlēta, nesaudzīga autobiogrāfija, kuras uzrakstīšanai bija nepieciešama drosme. Kā izrādās, Metjū Perijs ir pietiekami drosmīgs. Viņš soli pa solim atklāj savu atkarību, slimību un paralizējošo vientulību… Tomēr no grāmatas staro cerība nākotnei. Ja vēlaties uzzināt, kas ir Metjū Perijs, turieties tālāk no tenku lapām un izlasiet šo grāmatu.”

– MARTA KAUFMANE (Marta Kauffmann), NBC komēdijseriāla “Draugi” līdzautore

 

PAR AUTORU

METJŪ PERIJS (1969-2023)

bija kanādiešu amerikāņu aktieris, izpildproducents, dramaturgs un komiķis.

Izdošanas datums

17.11.2023

Redaktors

Aiga Veckalne

Maketētājs

ISBN

978-9934-9181-7-9

Formāts

155×230 mīkstie vāki

Lappušu skaits

288

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top