Keita Elizabete Rasela
MANA TUMŠĀ VANESA

No angļu valodas tulkojusi Krista Strode.

Spožs literārais darbs, kas burtiski ierauj sevī; eksplozijai līdzīga neparastas jaunas rakstnieces debija, kas pēta attīstītas, taču naivas pusaugu meitenes un viņas pievilcīgā, manipulējošā skolotāja attiecību psiholoģisko dinamiku.

2000. Ilgojoties būt pieaugusi, apdāvinātā un ambiciozā Vanesa, kurai ir piecpadsmit gadu, attopas attiecībās ar harizmātisko un neuzticamo Džeikobu Streinu – četrdesmit divus gadus veco angļu valodas pasniedzēju.

2017. Apsūdzību vilnis pret ietekmīgiem vīriešiem pieaug. Pienācis laiks uzņemties atbildību! Streinu seksuālā vardarbībā atmasko viņa bijusī skolniece. Šī sieviete uzrunā Vanesu, nostādot viņu neapskaužamā situācijā – turpināt klusēt stingrā pārliecībā, ka pusaugu vecumā pati labprātīgi iesaistījusies šajās attiecībās, vai pārradīt sevi un savas pagātnes notikumus. Bet kā gan Vanesa varētu atraidīt savu pirmo mīlestību – vīrieti, kurš viņu pilnībā pārveidoja un allaž ir bijis klātesošs viņas dzīvē? Vai iespējams, ka cilvēks, kuru pusaudze mīlēja un kurš solījās viņu dievināt, patiesībā nav tas, par ko uzdodas?

 

Pārslēdzoties no galvenās varones tagadnes uz pagātni, “Mana tumšā Vanesa” pretnostata atmiņas un gūto traumu pret elpu aizraujošām pusaudzes jūtām, kas pārņēmušas, atklājot pašai sava ķermeņa spēku. Pārdomas raisošs stāsts, no kura grūti atrauties. Meistarīgais trauksmainas jaunības un tās seku attēlojums izgaismo būtiskus jautājumus par spēju pieņemt lēmumus, labprātīgu piekrišanu, līdzdalību un kļūšanu par upuri. “Mana tumšā Vanesa” ļauj pilnībā izjust biedējošo intimitāti, trauksmi, vieglo ievainojamību un tirpas uzdzenošo intensitāti. Šī grāmata izcili notver un uzskatāmi izgaismo kultūras izmaiņas, kas transformē gan mūsu attiecības, gan sabiedrību kopumā.

Keita Elizabete Rasela dzimusi Meinā (ASV) Viņa ir ieguvusi doktora grādu radošajā rakstniecībā Kanzasas Universitātē, kā arī humanitāro zinātņu maģistra grādu Indiānas Universitātē. Šī ir viņas pirmā grāmata.


“Mana tumšā Vanesa” ir stāsts, ko grūti lasīt un vēl grūtāk nolikt malā… Labi uzbūvēts dinamīta spridzeklis.” —STĪVENS KINGS

“Izcila un brīnišķīga debija! “Mana tumšā Vanesa” satricina patiesību, ir cilvēciska savā tiešumā un stindzinoša galvenās varones izraisītajā rezonansē. Grāmata, kas noteikti jāizlasa!” —GILIANA FLINNA, New York Times bestsellera Neatrodamā autore

Izdošanas datums

10.03.2021.

Tulkotājs

Krista Strode

Redaktors

Ina Eglīte

Maketētājs

ISBN

9789949691890

Lappušu skaits

400

Formāts

A5, mīkstie vāki

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top