Sāra Pīrsa
SANATORIJA

No angļu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana.

Jums negribēsies doties prom no šejienes… līdz tādas iespējas vairs nebūs.

Viesnīca Le Sommet, kas ir pa pusei paslēpusies mežā draudīgu kalnu virsotņu ielenkumā, kopš seniem laikiem ir baisu nostāstu apvīta. Kādreizējā sanatorija ilgu laiku ir stāvējusi tukša un pamesta, taču tagad ir restaurēta un pārtapusi par pieczvaigžņu viesnīcu minimālisma stilā.

Ēlina Vornere nepavisam neilgojas apmeklēt šo iespaidīgo kūrortu vienā no Šveices Alpu augstkalnes nomaļākajām vietām. Taču, saņēmusi ielūgumu uz sen neredzētā brāļa Īzaka un viņa draudzenes Lauras saderināšanās svinībām Le Sommet, Ēlina nolemj to pieņemt ‒ vairākus mēnešus viņa ir nīkusi bezdarbībā, spiesta uz laiku atteikties no detektīves darba.

Ieradusies augstkalnē sniega vētras priekšvakarā, Ēlina instinktīvi jūt, ka lepnajā viesnīcā viss nav tik nevainojami, kā izskatās no pirmā acu uzmetiena, ‒ bijušās sanatorijas ēkai piemīt kaut kas neizskaidrojami draudīgs. Un nākamajā rītā, kad izrādās, ka Laura ir piepeši pazudusi, Ēlinai nākas vadīties pēc savas saasinātās nojautas, lai mēģinātu viņu atrast.

Sniega vētra nepielūdzami tuvojas, un drīz vien visi ceļi, kas ved uz viesnīcu, ir slēgti. Jo ilgāk neizdodas atrast pazudušo Lauru, jo vairāk pieaug satraukums un bailes, kas pārņēmušas nedaudzos vēl viesnīcā palikušos viesus un darbiniekus.

18,95 

 

“Niansēts, noskaņām bagāts romāns, kas turēja mani sasprindzinājumā līdz pēdējam mirklim.”
Rīsa Viterspūna
PAR AUTORI

Sāra Pīrsa kopā ar vīru un divām meitām dzīvo pie jūras Devonas dienvidos. Viņa ir studējusi angļu valodu, literatūru un rakstniecību Vorvikas Universitātē un strādājusi Brand PR aģentūrā, palīdzot izveidot vairākus pazīstamus zīmolus. Vairākus gadus nodzīvojusi Šveicē, Sāra tolaik izmantoja katru brīvo brīdi, lai iepazītu Kronmontanas pilsētu un dotos garās pastaigās Šveices Alpos, kuru majestātiskais skaistums ir iedvesmojis šī romāna tapšanu.

Sāru fascinē tumšais, baisais valdzinājums, kas piemīt nomaļām, pamestām vietām, un, izlasījusi kādā Šveices žurnālā publicētu rakstu par apkaimes sanatoriju vēsturi, viņa saprata, ka ir atradusi lielisku ideju Sanatorijas, sava pirmā romāna, sižetam. Sāras Pīrsas īsie stāsti ir publicēti vairākos žurnālos un iekļauti vairāku literāro godalgu sarakstos.

Izdošanas datums

02.09.2022.

Redaktors

Sandra Skuja

Maketētājs

ISBN

9789916975954

Lappušu skaits

440

Formāts

A5, mīkstie vāki

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top