Dženeta Makkērdija
PRIECĀJOS, KA MANA MAMMA NOMIRA

No angļu valodas tulkojusi Kristīne Spure

Sirdi plosoša un humora pilna autobiogrāfija, kurā kanāla Nickelodeon zvaigzne Dženeta Makkērdija atklāj, ko nozīmē būt aktierim bērnam. Dženetas stāsts ir par cīņu ar ēšanas traucējumiem un atkarību, kā arī sarežģītajām attiecībām ar valdonīgo māti un to, kā Dženeta dzīves grožus ņem savās rokās.

Dženetai Makkērdijai bija tikai seši gadi, kad viņa devās uz pirmo noklausīšanos kā topošā aktrise. Viņas mammas Debras kvēlākais sapnis bija, lai vienīgā meita kļūtu par zvaigzni, savukārt Dženeta bija gatava darīt visu, lai tikai darītu mammu laimīgu. Meitene paklausīgi ķērās pie Debras ierosinātās “kaloriju ierobežošanas” metodes, ēdot, cik vien maz iespējams un sveroties piecas reizes dienā.

Viņa pārcieta iespaidīgas mājās veiktas skaistuma pārvērtības, klausoties tādos mammas komentāros kā: “Tavas skropstas ir neredzamas, saproti? Vai tev šķiet, ka Dakota Feninga savējās nekrāso?” Mamma vannoja Dženetu līdz pat 16 gadu vecumam, un meitene bija spiesta atrādīt savas dienasgrāmatas, e-pasta saraksti un dalīties ar viņu visos ienākumos.

Grāmatā Priecājos, ka mana mamma nomira Dženeta iedziļinās katrā notikuma detaļā, atklājot, kas notiek, kad ilgi lolotais sapnis visbeidzot piepildās. Kad Dženeta tiek pie lomas kanāla Nickelodeon jaunajā seriālā “iKārlija”, viņa pēkšņi kļūst necerēti slavena. Mamma ir sajūsmā – viņa sazinās ar fanu klubu moderatoriem un veido ciešas attiecības ar paparaci. Tikmēr Dženetā pastiprinās trauksme, kauns un riebums pašai pret sevi, kas pārvēršas ēšanas traucējumos, atkarībā un virknē neveselīgu attiecību.

Drīz pēc tam, kad Dženeta kopā ar dziedātāju Arianu Grandi tiek pie sava seriāla “Sema un Keta”, no vēža mirst Dženetas mamma, un meitenes problēmas tikai pasliktinās. Visbeidzot Dženetas ceļš aizved pie psihoterapijas. Viņa pārtrauc filmēties, sāk atveseļoties un pirmo reizi aptver, kas ir tas, ko patiesi vēlas no dzīves.

Priecājos, ka mana mamma nomira ir atsvaidzinoši vaļsirdīgs un tumša humora caurstrāvots stāsts par izturību, neatkarību un mazajiem ikdienas prieciņiem, ko dod iespēja pašam izmazgāt savus matus.

Kritiķu atzītajā autobiogrāfijā Priecājos, ka mana mamma nomira New York Times bestsellera autore Dženeta Makkērdija apraksta savu dzīvi un ceļu uz slavas virsotni. Grāmata nonāca New York Times bestselleru saraksta 1. vietā un saglabāja savu vietu topa augšgalā nepilnus divus gadus pēc kārtas ar miljoniem pārdotu eksemplāru visā pasaulē. Tas ir iedvesmojošs stāsts par izturību un neatkarību, ko Dženeta lasītājam uztic vaļsirdīgi un ar izsmalcinātu melnā humora izjūtu. Viņa atklāj visu – izaicinājumus, ar kuriem nācies saskarties, esot aktierim bērnam, tostarp cīņu ar ēšanas traucējumiem, atkarību un sarežģītās attiecības ar valdonīgo mammu –, visbeidzot pastāstot, kā izdevās dzīves grožus ņemt savās rokās.

 

“Dženeta Makkērdija ir citronu limonādes karaliene, kura meistarīgi pārstrādā savu traumatisko pieredzi humorpilnā stāstā, kas lieliski izgaismo, cik ļoti Amerikas pusaugu meitenes tiek komercializētas. Nozīmīga laikmeta liecība, turklāt vienlaikus tik ļoti personiska.”

– Lena Danema, seriāla “Meitenes” veidotāja

“Kā gan grāmata vienlaikus var būt tik ļoti skumja un smieklīga? Tas ir īpašs mākslas veids, un Dženeta Makkērdija to šajā autobiogrāfijā īstenojusi perfekti. “Priecājos, ka mana mamma nomira” ir grāmata, kas liks skaļi smieties, līdzpārdzīvot un aizraus lasītāju.”

– Dženija Losone, amerikāņu žurnāliste, rakstniece, blogere

 

Šī grāmata ir brīnišķīgs piemērs tam, ka pat par smagākajām tēmām var rakstīt asprātīgi un pat ar zināmu vieglumu. Dženetas Makkērdijas memuārs atklāj šovbiznesa tumšākās puses, smagu bērnības traumu sekas pieaugušā vecumā un reizē dod cerību, ka šo sliktās pieredzes un varmācības apli var pārraut. Es smējos, raudāju un sajutu pateicību par savu dzīvi, lasot šo grāmatu.

– Marta Elīna Martinsone, režisore

 

Grāmata “Priecājos, ka mana mamma nomira” ir par pazušanu – par pazušanu mātei meitā un otrādi, par robežu neesamību, saplūšanu un postu, ko tas nodara abu cilvēku liktenim. Grāmata, ko iesaku izlasīt jebkurai mātei un arī meitai, jo no tās tik daudz var iemācīties. Cik daudz, labu gribot, var nodarīt pāri bērnam, kā sākas bērna izmantošana sava ego vārdā un sava sapņa piepildīšanai. Notikumu pilna, Amerikas slaveno bērnu dzīvi atklājoša, satīriska un aizraujoša grāmata, kas neatstās vienaldzīgos un radīs pēcgaršu vēl ilgi pēc izlasīšanas.

– Kristīne Stakena, televīzijas raidījumu un pasākumu vadītāja, producente 

 

Obligātā literatūra ikvienai mātei un meitai. Lasīju šo grāmatu ar kamolu kaklā, dusmu uzplaiksnījumiem un caurvijošām pārdomām par to, cik negodīgi ir tas, ka viens no svarīgākajiem cilvēkiem bērna dzīvē atstāj tajā šādu nospiedum, nerēķinoties ar sekām. Bonuspunkti autorei par atklātību un spēju viegli izstāstīt smagu un sāpīgu pieredzi no pašas dzīves.

Laura Grēviņa, raidieraksta “Pa kluso” veidotāja 

 

Izdošanas datums

29.07.2024.

Redaktors

Aiga Veckalne

Maketētājs

ISBN

978-9934-639-06-7

Formāts

A5, mīkstie vāki

Jums arī varētu patikt…

Shopping Cart
Scroll to Top